Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

4 września zuchy i harcerze spotkali się na pierwszej zbiórce.

Wyruszyliśmy na cmentarz, bowiem tego dnia była 43 rocznica śmierci Pana Tadeusza Androchowicza pierwszego dyrektora naszej szkoły. Zapaliliśmy także znicze na grobach pani Jolanty Krupskiej i pana Piotra Gintowta, których starsi harcerze pamiętają z czasów, gdy pracowali oni w szkole.

Ale zbiórka to nie tylko chwila zadumy na cmentarzu, ale też wędrówka przez park, a nawet jak stwierdziły zuchy elementy wspinania pod górę. Po powrocie do szkoły zuszki nie miały ochoty na powrót do domu i urządziły sobie piknik na szkolnym korytarzu.

 

4 kwietnia drużyny harcerskie i zuchowe zebrały się w szkole w Kłodawie, aby wziąć udział w Festiwalu Piosenki „ Tarka” Drużyny miały zaprezentować się w trzech kategoriach piosenki o zwierzętach, o porze roku oraz piosenki harcerskiej. Nasze przygotowania się opłaciły...zajęliśmy drugie miejsce. Lepsza od nas okazała się drużyna z Sulęcina –byli naprawdę świetni. Należy jednak pogratulować wszystkim drużynom, które postanowiły zmierzyć się z tak trudnym zadaniem. Po konkursowych zmaganiach był czas na wspólną zabawę i naukę nowych pląsów. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Julia Świderska

Album: Tarka 2014

22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.

W naszym hufcu z tej okazji zorganizowano bieg harcerski. Oczywiście, nie mogło nas na nim zabraknąć.

Sobota 22.02. godzina 9.00.

Przed gmachem II LO na ulicy Przemysłowej kręci się sporo „ ludzików” w harcerskich mundurach. Wszyscy niecierpliwie czekają na chwilę, gdy będą mogli ruszyć na trasę biegu, zacząć wykonywać zadania. Wreszcie wybija godzina 10.30 i ruszamy. Dzielimy się na dwie grupy- zuchy mają mniej punktów do zaliczenia i łatwiejsze zadania. Otrzymaliśmy kartę z fragmentami fotografii przedstawiających różne miejsca w mieście. Naszym zadaniem było dotrzeć do tych miejsc, odszukać ukryte karty, na których napisane było, co należy zrobić na danym punkcie.

Biegaliśmy zaliczając kolejno: Stadion im. Edwarda Janczara, Grodzki Dom Kultury, Dominantę, Bulwar wschodni, tzw. biały kościół, Filharmonię, mury miejskie, Plac katedralny, park róż i na końcu Plac Grunwaldzki.

Zadania przygotowane dla nas były ciekawe, zmuszające do myślenia i działania, ale nie sprawiły nam większych trudności. Po trzech godzinach zakończyliśmy bieg i dotarliśmy na ul. Wyszyńskiego do siedziby Komendy Hufca ZHP, gdzie odbył się apel kończący obchody Dnia Myśli Braterskiej.

 

Fotorelacja - Dzień Myśli Braterskiej 2014