Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.

W naszym hufcu z tej okazji zorganizowano bieg harcerski. Oczywiście, nie mogło nas na nim zabraknąć.

Sobota 22.02. godzina 9.00.

Przed gmachem II LO na ulicy Przemysłowej kręci się sporo „ ludzików” w harcerskich mundurach. Wszyscy niecierpliwie czekają na chwilę, gdy będą mogli ruszyć na trasę biegu, zacząć wykonywać zadania. Wreszcie wybija godzina 10.30 i ruszamy. Dzielimy się na dwie grupy- zuchy mają mniej punktów do zaliczenia i łatwiejsze zadania. Otrzymaliśmy kartę z fragmentami fotografii przedstawiających różne miejsca w mieście. Naszym zadaniem było dotrzeć do tych miejsc, odszukać ukryte karty, na których napisane było, co należy zrobić na danym punkcie.

Biegaliśmy zaliczając kolejno: Stadion im. Edwarda Janczara, Grodzki Dom Kultury, Dominantę, Bulwar wschodni, tzw. biały kościół, Filharmonię, mury miejskie, Plac katedralny, park róż i na końcu Plac Grunwaldzki.

Zadania przygotowane dla nas były ciekawe, zmuszające do myślenia i działania, ale nie sprawiły nam większych trudności. Po trzech godzinach zakończyliśmy bieg i dotarliśmy na ul. Wyszyńskiego do siedziby Komendy Hufca ZHP, gdzie odbył się apel kończący obchody Dnia Myśli Braterskiej.

 

Fotorelacja - Dzień Myśli Braterskiej 2014