Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

  Dziś Czyt@jąca 15 przeniosła się na kontynent afrykański. Na Czarnym Lądzie (tak też nazywana bywa Afryka)bardzo ważną rolę spełnia sztuka. Szczególnie cenieni są artyści tworzący maski, które mogą mieć  różne formy, np. maski hełmowe (opierające się na ramionach), twarzowe czy kapeluszowe (umieszczane na czubku głowy).  My również zapragnęliśmy zostać posiadaczami maski, więc ją sobie wykonaliśmy. Ciekawą  częścią zajęć było rysowanie maski, po wysłuchaniu jej opisu, a następnie porównanie  z oryginałem. Wiele emocji wzbudził także konkurs podsumowujący spotkanie, podczas którego musieliśmy pochwalić się zdobytą dziś wiedzą na temat Afryki. I tym razem zwycięzcami okazali się chłopcy.