18 czerwca 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do szkolnego grona.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły p. Karolinę Jankowiak.

Pierwszaki przyrzekały wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się tego, co piękne i mądre, przynosić dumę rodzicom i nauczycielom oraz swojej ojczyźnie Polsce, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Małgorzata Leśniak