Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Regularne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich
na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych

Fundacja ABCXXI

W środę, 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”, który trwał do 2 czerwca.  Ideą Tygodnia było zachęcenie rodzin, szkół, przedszkoli do regularnego wspólnego czytania. Jednocześnie promowano wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży. W tym roku uwagę skierowano na polskich autorów.

„Piętnastka” także włączyła się do obchodów OTCD. 31 maja uczniowie naszej szkoły spotkali się w dwóch grupach wiekowych na boisku trawiastym, aby posłuchać fragmentów książek, oczywiście polskich autorów.

Dla uczniów klas 1-4 zaproszeni goście: Monika Prokopiuk (wicedyrektor szkoły), Anna Giniewska (bibliotekarka Biblioteki Pedagogicznej), Waldemar Pituła (bibliotekarz SP15) i Gaja Marcinkowska (absolwentka naszej szkoły) czytali książkę Waldemara Cichonia Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie. Natomiast uczniom klas 5-8 goście w osobach: Karolina Jankowiak (dyrektor SP15), Agnieszka Pozarzycka (przewodnicząca Rady Rodziców SP15), Mariola Klapczyńska (nauczyciel języka polskiego) i Marta Płuciennik (absolwentka naszej szkoły) czytali książkę Joanny Chmielewskiej Nawiedzony dom.

Spotkania przebiegały w sielskiej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mogli odprężyć się w promieniach majowego słońca, wsłuchując się w czytane teksty.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i przenieśli słuchaczy na kilka chwil  w niesamowity świat książek.

 

Kamila Bukowska

Małgorzata Dziejma

Waldemar Pituła

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
358
Odsłon artykułów:
849084

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim