Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Mimo obecnych okoliczności związanych z pandemią obchodziliśmy zgodnie z tradycją Dzień Patrona naszej szkoły Wojska Polskiego.

W tym roku było to 7 maja, a informował o tym między innymi baner. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych uczestniczyli w działaniach mających na celu kultywowanie tradycji jak i propagowanie idei patriotyzmu.

Do tego uroczystego dnia przygotowywaliśmy się  wcześniej. Wszyscy uczniowie klas 1 – 8 mogli wykonać prace plastyczne dotyczącą Wojska Polskiego, które następnie zostały wyeksponowane na zewnątrz szkoły tworząc wystawę oglądaną nie tylko przez uczniów, ich bliskich, ale także mieszkańców osiedla.

Wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu wykonali kartki okolicznościowe a uczniowie klas 1-3 i 4-8 złożyli na nich życzenia dla kombatanta Wojska Polskiego zaprzyjaźnionego z naszą szkołą – p. Władysława Czyżewskiego. Kartki z życzeniami zostały też przekazane żołnierzom 5. Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim, 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii w Żaganiu oraz 2. Stargardzkiemu Batalionowi Saperów w Stargardzie.

Dla uczniów klas młodszych przygotowano wojskowy tor przeszkód, który sprawił im wiele radości i pozwolił wykazać się swoją sprawnością. Ponadto uczniowie na boisku szkolnym wykonywali emblematy wojskowe.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z plakatami, broszurami dotyczącymi Wojska Polskiego przekazanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Gorzowie Wlkp.

Klasy 4-8 ze względu na nauczanie zdalne ten dzień realizowały online. Miały okazję wysłuchać i oglądnąć wywiad z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień – panem majorem Waldemarem Baranem. Wywiad przeprowadzili uczniowie kl. 7 c – Hanna Biernacka i Mateusz Karski. Uczniowie rozwiązywali również krzyżówki o tematyce wojskowej oraz quiz na temat naszej szkoły. Wielką atrakcją dla miłośników historii okazał się escape room przygotowany przez p. Annę Kosmendę.

Każda klasa realizowała także inne działania dotyczące Wojska Polskiego, był śpiew czy gra na instrumencie.

Piękna gazetka stworzona w hallu szkoły podkreśliła nie tylko doniosły charakter tego uroczystego dnia, ale także uświadamiała jak warto kultywować tradycje szkolne.

Mimo reżimu sanitarnego, który musiał być przestrzegany w każdym przedsięwzięciu wszystkie działania były bardzo udane, o czym świadczą pozytywne opinie uczniów, zainteresowanie rodziców i innych członków rodziny.

                                                                                  

                                                                               

                                                                                             

 

 

organizatorzy obchodów Dnia Patrona

                                                                                   pedagog – Beata Kępińska  

Artur Świerzko

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
340
Odsłon artykułów:
784537

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim