Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Akcja czytelnicza online dla bibliotek szkolnych oraz pasjonatów poszukiwaczy bibliotek.

 

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2021 w imieniu Biblioteki Pedagogicznej zapraszamy po raz drugi do udziału w akcji czytelniczej online „Biblioteczna mapa literackiego świata”. W poprzednim roku szukaliśmy w książkach smaków i potraw, w 2021 śledzimy wątki związane z biblioteką i tworzymy wspólnie wirtualną mapę literackich fascynacji i odniesień.

Szukamy w książkach wątków opisujących bibliotekę (jako miejsce) lub przywołanie osoby bibliotekarza/bibliotekarki. Może to być wspomnienie lub przeżycie głównego bohatera, miejsce akcji lub wątek fabuły – wszelkie nawiązania są na miejscu. Motyw biblioteczny to także opisy lub wspomnienia bibliotek i zbiorów prywatnych. 

Sprawdźmy, co wspólnymi siłami, znajdziemy w naszych bibliotekach!

Aby wziąć udział w akcji należy zgłosić swój udział  w wydarzeniu wypełniając formularz akcji zawierający m.in. informacje o polecanej książce (można przesyłać kilka propozycji książkowych) : formularz 

Nasze wspólne działanie, czyli Biblioteczna mapa świata, znajduje się pod linkiem:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1ilwqKn_lmuM3BU-JskixgbZwpqWIq_Ap&ll=49.82894086172978%2C-18.423124262499996&z=4

Zainteresowanych odsyłamy na stronę Biblioteki Pedagogicznej z informacją o wydarzeniu:

https://womgorz.edu.pl/biblioteka-pedagogiczna/aktualnosci-test/akcja-czytelnicza-online-dla-bibliotek-szkolnych-oraz-pasjonatow-poszukiwaczy-bibliotek/

Zapraszamy do wspólnej zabawy i pozdrawiamy wiosennie!

Małgorzata Dziejma

Waldemar Pituła

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
340
Odsłon artykułów:
784577

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim