Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       Autorytety i wyobraźnia były tematem ostatniej, pożegnalnej „lekcji”, którą 26 czerwca br. przeprowadziła dyrektor Maria Traczyk podczas spotkania z absolwentami Szkoły Podstawowej nr 15. To był także czas do podsumowania wyników uczniów i ich nagrodzenia.     

Dyrektor M. Traczyk opowiedziała krótko o Arturze Chmielewskim, wybitnym polskim naukowcu, który od 40 lat pracuje dla NASA, obecnie nad wysłaniem sondy kosmicznej na Tytana, księżyc Saturna. - Zapytany w wywiadzie, czy jego ojciec, genialny rysownik, Henryk Chmielewski, miał wpływ na jego karierę, odpowiedział: „ …Ojciec powtarzał mi bez końca, że muszę myśleć inaczej niż wszyscy i muszę używać wyobraźni – opowiadała M. Traczyk.
- Bez względu na to, w jakiej szkole będziecie się uczyć,  jaki zawód będziecie wykonywać, używajcie wyobraźni. Nie jest ważne, czy będziesz lekarzem, czy fryzjerem, inżynierem czy mechanikiem, ważne jest abyś był w tym najlepszy, abyś robił to z pasją i zamiłowaniem – tłumaczyła M. Traczyk, która następnie nagrodziła uczniów, którzy systematyczną pracą, intelektem i swoją pasją osiągnęli najwyższe sukcesy w olimpiadach oraz konkursach zdobywając tytuły laureatów i finalistów:

Huberta Chilczuka z kl. 8b, laureata konkursu przedmiotowego z matematyki (nauczyciel: Krystyna Kudlińska) oraz stypendystę IV stopnia Miasta Gorzowa,

Michała Sobeckiego z kl. 8c, laureata konkursu przedmiotowego z języka angielskiego (nauczyciel: Anna Szmytkiewicz),  stypendystę IV stopnia Miasta Gorzowa,

Kaję Kosicką-Olkowską  z kl. 8b, finalistkę konkursu przedmiotowego z języka polskiego (nauczyciel: Mariola Klapczyńska) oraz finalistką etapu wojewódzkiego konkursu „Czytanie warte zachodu”,

Kacpra Saniuka z kl. 8b, finalistę  Konkursu Ornitologicznego „Ptaki Parku Narodowego Ujścia Warty”,

Marcela Orła z kl. 8b, finalistę Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów (nauczyciel: Anna Kosmenda)

Zgodnie z tradycją placówki przyznano prestiżowy tytuł Prymusa SP 15 za najwyższą średnią ocen w szkole i wzorowe zachowanie. Tytuł otrzymała Kaja Kosicka-Olkowska z kl. 8b (średnia ocen: 6,0 i wzorowe zachowanie).
Docenieni również zostali uczniowie wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur: Szymon Klimanowski, Aleksandra Pedo  z kl. 8a (nauczyciel: Izabela Makarewicz) oraz Hubert Chilczuk i Dominik Pozarzycki z kl. 8 b (nauczyciel: Krystyna Kudlińska).

Za osiągnięcia sportowe w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej uhonorowane zostały za I miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny Hanna Maksymowicz z kl. 8b oraz za III miejsce w tej samej konkurencji Nina Trojan z kl. 8b.    

Ponadto laureatką Powiatowego Przeglądu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego została Aleksandra Pedo z kl. 8a.
   
Na zakończenie dyrektor M. Traczyk podziękowała wszystkim absolwentom  -  Wasze oceny są imponujące i moim zdaniem wszyscy zasługujecie na uznanie. Dlatego każdemu z Was serdecznie gratuluję i życzę udanych wakacji.

                                                                                                    Tekst i foto
                                                                                                    Anna Zaleska

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
235
Odsłon artykułów:
668877

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim