W naszej szkole uczniowie klas piątych oraz szóstych nie dają się nudzie i na zdalnych lekcjach  techniki uczniowie wspierali  edukacje ekologiczną.

Uczniowie kształtowali   postawę świadomego konsumenta oraz umiejętności efektywnego gospodarowania odpadami. Jak również  poznali sposoby ograniczenia ilości odpadów, zasady segregacji oraz rolę recyklingu. W domu w ramach zadania domowego uczniowie  wykonali prace techniczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Prace były bardzo oryginalne, pomysłowe, z wykorzystaniem różnorodnych odpadów: pudełek, butelek, kapsli - uzupełnionych materiałami plastycznymi. Widać było duże zaangażowanie w każdą pracę oraz kreatywność w wybranych środkach wyrazu. Każdy uczeń  stworzył swojego wyspecjalizowanego ekobohatera  robota. Prace prezentowały się imponująco.

Nauczyciel techniki

Kamila Bukowska