Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       Już po raz piąty zorganizowano konkurs Wielkiej Ligi Czytelników, którego celem jest wyłonienie najlepszych czytelników przy jednoczesnym promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych  poprzez wspólne czytanie książek.

W tym roku szkolnym konkurs przebiega w trzech etapach: pierwszy - szkolny, drugi - indywidualny test kwalifikacyjny i trzeci – powiatowy. Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w rozgrywkach Wielkiej Ligi Czytelników. Zgłosiło się 139 uczestników, którzy w okresie listopad-maj przeczytali 408 książek. W pierwszym etapie uczestnicy zdobywali sprawności poprzez czytanie proponowanych książek i rozwiązywanie przygotowanych do nich testów. Tylko ci uczestnicy, którzy zdobyli komplet 10 sprawności, mogli wziąć udział w kolejnym etapie konkursu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 24 uczniów klas 1-3 oraz 4 uczniów klas 5-8. Mistrzostwa szkoły odbyły się 11 maja br. Wyłowiono zwycięzców w dwóch grupach wiekowych, którzy zdobyli największą ilość punktów, ale nie mniej niż 80%:


Klasy 1-4:
      Aleksandra Mataczyna 1b
      Jakub Stachowiak 1b
      Hanna Staroń 1b
Klasy 5-8:
      Marcelina Michałowicz 5a
      Emilia Szawiel 5e
      Wiktoria Borysewicz 7d


Osoby te będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu powiatowym 28 maja br. rozwiązując test indywidualnie do książek zaproponowanych przez organizatorów. Test będzie miał formę internetowego formularza konkursowego.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wytrwałości w rozwiązywaniu testów i uzyskanych wyników. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy:smile
•Dyplom Aktywnego Czytelnika – uczestnicy, którzy zdobyli minimum 6 sprawności;

•Dyplom Znakomitego Czytelnika – uczestnicy, którzy zdobyli komplet 10 sprawności;

•Dyplom Mistrza oraz I i II Wicemistrza Szkoły;                                                             

•Dyplom uczestnika II etapu Wielkiej Ligi Czytelników.   

                                                                                                                                           
Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za naszych uczniów w etapie powiatowym!
Małgorzata Dziejma
Waldemar Pituła

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
615238

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim