Uczennice  I i IV LO w Gorzowie, 5 marca br. poprowadziły w Szkole Podstawowej nr 15 zajęcia z ekologicznego projektu społecznego o nazwie Misja: Ocal Ziemię.

Celem projektu było uświadomienie uczniom klas I-III, jak ogromnym problemem jest zaśmiecanie naszego środowiska oraz zachęcanie wszystkich do stosowania rozwiązań, które pomogą ograniczyć ten problem. Starsze koleżanki opowiedziały, jak należy segregować śmieci i dlaczego warto to robić. Uświadomiły uczniom, ile odpadów produkujemy oraz dały wiele wskazówek, co robić, aby tę produkcję ograniczyć.
Zajęcia miały formę bajki, której bohaterami byli nasi uczniowie i były prowadzone przy współpracy z firmą INNECO.

Iwona Hajdo
                                                                                                           Katarzyna Chrustowska