19 lutego br. odbył się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. To już kolejna jego edycja, która w tym roku dotyczyła zjawiska hejtu oraz uzależnienia od internetu.

Uczniowie uczestniczący w apelu oglądali film i teledysk, na podstawie których wybrane grupy opracowały zasady antyhejtowe i hasła.
        W dalszej części happeningu odbyła się zabawa – quiz dotyczący bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Po zabawie przyszła kolej na dalsze zadania. Tym razem grupy wykonały plakat z wykorzystaniem hasła #przytul hejtera oraz bezpieczeństwa w sieci internet. Gdy grupy pracowały pozostali uczniowie obejrzeli kolejny film pokazujący problem uzależnienia od internetu. Efekty pracy grup w formie plakatów zostały później zaprezentowane na forum.
       Taka forma organizacji apelu bardzo podobała się wszystkim uczniom, gdyż aktywnie w nim uczestniczyli tworząc swoje prace, które później zostały powieszone na ścianach w szkole.

Wojciech Blatkiewicz
                                                                                                           Małgorzata Dziejma