Lubiane przez dzieci i młodzież walentynki to świetna okazja do świętowania przy dobrej lekturze. Dlatego też zaprosiliśmy po raz kolejny uczniów naszej szkoły na randkę z książką.

14 lutego  biblioteka zamieniła się w przytulny pokoik z nastrojową muzyką w tle, w którym na stołach nakrytych czerwonymi obrusami wśród papierowych serc leżały książki… Wystarczyło sięgnąć po którąś i zapominając o tym, co dzieje się za drzwiami, zatopić się na chwilę w czytaniu i przenieść się do innej rzeczywistości. Tak łatwo było tego dnia zakochać się w czytaniu, co potwierdzili uczniowie chętnie odwiedzający szkolną bibliotekę. Wśród nich byli m.in. uczniowie klas 1-3, którzy w walentynkowej atmosferze dali się wprowadzić w bajkowy świat Mumciusia i Kolorowego potwora. Każdy, kto tego dnia odwiedził bibliotekę, otrzymał serduszko z napisem: Zakochaj się… w czytaniu!!! Również pracownicy naszej szkoły włączyli się do tej akcji promowania czytelnictwa z Panią Dyrektor Maria Traczyk na czele.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do szkolnej bibliotekismile

Małgorzata Dziejma,
                                                                                                                                      Waldemar Pituła