Każdego roku 11 lutego organizowane są działania informacyjne i promujące korzystanie we właściwy sposób z numeru 112.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 jest okazją do spotkań najmłodszych Lubuszan ze strażakami i policjantami. W ramach zajęć promujących Europejski Numer Alarmowy 112 w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim uczniowie klasy I a mieli okazję w formie zabawy zapoznać się z zasadami korzystania z numeru alarmowego 112.
       Zostaliśmy mile powitani przez pracowników Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz pracowników Policji i Straży Pożarnej.
       Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz korzystania z europejskiego numeru alarmowego 112, który można wybrać z każdego telefonu w 28 krajach Unii Europejskiej i za darmo wezwać pomoc w przypadku niebezpieczeństwa. Poznaliśmy z bliska pracę operatorów numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które zlokalizowane jest w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
       Były to ciekawe zajęcia angażujące dzieci, pojawiło się wiele pytań i odpowiedzi. Na koniec każdy otrzymał ulotkę z informacjami o numerze 112, odblaski, długopis oraz  słodki upominek. Dla Nas było to niezapomniane przeżycie.
                                                                                   Wychowawczyni klasy Ia Anna Wesoły