Klasa 2 a dalej prężnie działa i rozwija czytelnictwo. Dzięki odwiedzinom i czytaniu przez zaproszonych gości w naszej klasie kształtuje się charakter i znacznie redukuje stres.

Częste czytanie lektury wpływa nie tylko na nasz poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy naszego mózgu.  Dzięki temu po takich lekcjach jesteśmy o wiele bogatsi w wiedzę, a także bardzo szczęśliwi. W miesiącu styczniu odwiedziła nas dwójka gości. Jednym z gości była Pani Małgorzata, babcia naszej koleżanki z klasy. Pani Małgorzata na początku swojej wizyty przeczytała nam pouczającą historię o niebezpieczeństwie jakie mogą czyhać na dzieci. W drugiej części zajęć odpowiadaliśmy na pytania i opowiadaliśmy o niebezpieczeństwach, jakie na nas czekają i to nie tylko w czasie ferii. Na koniec zajęć, jak zawsze nie zabrakło również fantastycznej niespodzianki – były to odblaski, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie kiedy idziemy do szkoły i wracamy do domu. Kolejną osobą, która z miłą chęcią nas odwiedziła oraz czytała nam dziecięcą literaturę był tata naszego kolegi. Pan Arkadiusz, zaczął czytać, a my jak zawsze zajęliśmy wygodne miejsca na dywanie i z uwagą wsłuchiwaliśmy się w czytany test. Na koniec było mnóstwo żartów, uśmiechów i wygłupów. Oczywiście nie zabrakło również słodkości. Jak każdy miesiąc, upłyną nam szybko radośnie i szczęśliwie.

Wychowawca klasy 2 A

Kamila Bukowska