Koniec I półrocza to czas wszelkich podsumowań, w tym również konkursów czytelniczych.

Od października uczniowie czytają książki w ramach konkursu szkolnego Książki z górnej półki. Łącznie przeczytali 171 tytułów. Najaktywniejszymi czytelnikami są:

1.  Hanna Bendowska 2b - 10 książek

Magdalena Michałowicz 3b - 10 książek

Natan Stępień 7a - 10 książek

2.  Aleksandra Mataczyna 1b - 9 książek

Jakub Stachowiak 1b - 9 książek

Piotr Szulc 1b - 9 książek

W kategorii czytających klas prym wiedzie klasa 1b, która ma na swoim koncie 54 przeczytane książki.

Natomiast do projektu czytelniczego V Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników przystąpiło 68 uczniów klas 1-8. Na pierwszym etapie szkolnym, który polega na indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych poprzez czytanie wybranych książek i rozwiązywaniu do nich testów, sprawdzono i zaliczono 83 testy. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności, wezmą udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym, którego celem będzie wyłonienie po trzech uczestników do etapu powiatowego w kategoriach wiekowych kl. 1-4 i 5-8.

Obecnie najaktywniejszymi uczestnikami konkursu są:

1.  Jakub Stachowiak 1b -7 testów

2.   Agata Stopyra 3a -6 testów

3.   Hanna Bendowska 2b - 4 testy

Aleksandra Mataczyna 1b - 4 testy

Natan Stępień 7a - 4 testy

Czytamy książki i rozwiązujemy testy do 13 marca br.!

Do testu kwalifikacyjnego, który będzie pisany przez uczniów samodzielnie w szkole bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury ok. 27 marca br. , zostały wybrane następujące książki:

● kl. 1-4: J. Bednarek Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite),

● kl. 5-8: H. Ożogowska Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obydwóch konkursów, jak również ich rodzicom i nauczycielom, których pomoc jest nieoceniona.smile

Życzymy niesamowitych doznań przy kolejnych chwilach spędzonych w świecie książkowej magii!

Zachęcamy pozostałych uczniów do dołączenia do aktywnych czytelników SP 15, bo ferie bez dobrej książki, to ferie stracone.smilesmilesmile

Małgorzata Dziejma, Waldemar Pituła

nauczyciele bibliotekarze