22 stycznia br. klasa 7a wzięła udział w warsztatach pod tytułem „Pastisz filmowy” organizowanych przez Panią Małgorzatę Miszczak – gorzowską Liderkę Filmoteki Szkolnej.

Prowadząca – Pani Katarzyna Zabłocka, artysta plastyk, wprowadziła nas w tajniki analizy formalnej dzieł malarskich, wyjaśniła na przykładach, czym jest pastisz i zaprosiła do kreatywnych działań – stworzenia fotograficznego cyklu inspirowanego pracami malarskimi i filmowymi. Kilka godzin trudu zaowocowało imponującymi dziełami. Ujawniły się też nowe talenty. Niektórzy nawiązali nowe znajomości – współpracowaliśmy z grupą uczennic z SP nr 17. To był czas dobrze wykorzystany, a pamiątka w postaci pięknych zdjęć zostanie na całe życie.

Planujemy dalsze działania!

Wychowawczyni: