Zaczęło się od tego, że Alan Aleksander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był rok 1921, Krzyś świętował pierwsze urodziny, a jego tata pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. Zaś w rocznicę urodzin Milne’a obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka.

W naszej szkole również znamy i pamiętamy o Kubusiu Puchatku oraz chętnie czytamy o jego przygodach. Uczniowie klasy II a i II b zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na imprezę czytelniczą z okazji Urodzin Kubusia Puchatka. W czasie spotkania usłyszeli prawdziwą historię Misia o małym rozumku oraz wykazali się znajomością treści książki udzielając wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez panią bibliotekarkę. Następnie posłuchali fragmentu „Chatki Puchatka” oraz poznali jedną z mruczanek Kubusia, „…którą się mruczy ku Pokrzepieniu Serc”:

Im bardziej pada śnieg,
Im bardziej prószy śnieg,
Tym bardziej sypie śnieg
Bim – bom
Jak biały puch z poduszki.

I nie wie zwierz ni człek,
Choć żyłby cały wiek,
kiedy tak pada śnieg,
Jak marzną mi paluszki.

Na odchodne każdy uczeń otrzymał „małe Conieco” oraz obrazek z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

Sto lat Kubusiu i do następnych urodzin

Przygotowali:

Małgorzata Dziejma, Waldemar Pituła