17 stycznia bieżącego roku miałam ogromną przyjemność obserwować lekcję współprowadzoną przez Panie Ewę Cegielską (nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej) i Agnieszkę Kucharską - Tankielun (nauczyciela języka angielskiego). Były to zajęcia CLIL (nauczanie przedmiotowo - językowe) z wykorzystaniem in-class flip (praca w stacjach).

Uczniowie ćwiczyli liczenie w zakresie 50 poprzez rozwiązywanie zadań tekstowych  oraz  umiejętność opisywania posiłków w języku  angielskim. Dzieci pracowały w dwóch grupach (językowej i matematycznej) i w 4 stacjach: dwóch językowych i dwóch matematycznych.  Każda grupa wykonywała zadania na czas. Grupy przemieszczały się do kolejnych stacji, tak, aby każda z nich przeszła przez wszystkie zadania, co więcej warunkiem podjęcia pracy nad kolejnym zadaniem było poprawne wykonanie poprzedniego.

Nauczycielkom gratuluję nieszablonowego podejścia oraz wytrwałości w przygotowaniu tych zajęć.

Monika Prokopiuk