12 stycznia br. w święto Chrztu Pańskiego, klasa 3a podczas mszy świętej wystawiła  scenkę obrazującą Chrzest Jezusa w Jordanie, jednocześnie pokazując odniesienie do sakramentu chrztu dzisiaj.

Obraz ten stał się okazją do tego byśmy przypomnieli sobie własny chrzest. To też okazja, aby podziękować Bogu za Naszych Rodziców i Rodziców Chrzestnych oraz abyśmy poważnie myśleli o tym sakramencie we wspólnocie rodzinnej i parafialnej. Przesłanie tego święta to zadanie dla nas Rodziców: Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im. Do takich bowiem należą Królestwo Boże.

Magdalena Karcz-Stopyra