20 grudnia br. uczniowie klasy 3 a na podstawie biblijnego opisu w sposób uwspółcześniony i humorystyczny przygotowali dla swoich kolegów jasełka 1:0 dla Nieba.

Przewijający się motyw  walki dobra ze złem,  pokazał życie ludzkie, które biegnie w tych dwóch wymiarach. To każdy sam, dokonuje wyboru,  ze względu na słabość, która tkwi w nas po grzechu pierworodnym.  Jezus, który się rodzi wnosi pokój, wiarę, miłość i nadzieję,  do pokonania tego co trudne, oraz   zachętę do wysiłku. To On bezinteresownie daje każdemu człowiekowi moc w codziennym  życiu.  Piękno i cierpło, które wnieśli  aniołowie, stało się zaproszeniem dla każdego uczestnika, by przez przebaczenie to co jest trudne w codziennych relacjach  zamienić na radość, wzajemną miłość, życzliwość, pokój. Mali aktorzy pokazali klasę wykonania, a publiczność z wielkim zaangażowaniem i przeżyciem mogła wejść w atmosferę Świąt.

Siostra Barbara Zegar
                                                                                                                              Monika Brałko