17 grudnia br. uczniowie klas 5a, 5d i 5e z inicjatywy Katarzyna Pawliszak wykonywali plakaty przedstawiające piramidę żywności dla dzieci.

Na plakatach znalazły się owoce, warzywa, ryby i nabiał. Dzieci przyznały, że chętnie sięgają po orzechy, figi, suszone jabłka. Unikają chipsów i słodkich napojów. Piją mleko i wodę mineralną. Wiedzą, że odżywiony umysł szybciej chłonie wiedzę i poprawia koncentrację. Zdają sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu i zbilansowana dieta są receptą na zdrowie.
                                                                                                                                      Katarzyna Pawliszak nauczyciel w-f.