W klasie 5 a odbyły się zajęcia dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom. Stosowano na nich metody aktywizujące, pracę w grupach między innymi po to, aby zajęcia te były atrakcyjne dla uczniów i pobudzały do działania.

Uczniowie nie tylko mieli możliwość omówienia negatywnych skutków sięgania po używki, ale mogli także uświadomić sobie jak ważna w życiu każdego człowieka jest komunikacja interpersonalna, nawiązywanie właściwych relacji z innymi. Dzieci wykazały się wielką kreatywnością i pomysłowością. Zajęcia prowadziła pedagog szkolna Beata Kępińska.

Beata Kępińska
                                                                                                                                      Wojciech Blatkiewicz