Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       7 grudnia br. Szkolne Koło PTTK ruszyło na tradycyjny mikołajkowy rajd z PTTK. Tym razem wędrowaliśmy przez Puszczę Gorzowską, czerwonym szlakiem od wioski Brzoza do Santoczna. Przekroczyliśmy trzy rzeki: Pełcz, Przylężek i Santoczną. Trasa wyniosła 12 km.

        Pomimo początkowych „atrakcji” w postaci uciążliwego deszczu, który zacinał przez dobre pół godziny naszego marszu, dreptaliśmy w szampańskich nastrojach. Wszak nie ma złej pogody, jest tylko zły ubiór! Na mecie czekała nas nagroda – spotkanie z Mikołajem i słodki prezent (chyba byliśmy grzeczni). Nasz gospodarz,  Pan Robert Dubkowski, miłośnik pojazdów militarnych i rekonstrukcji wojennych, opowiedział ze swadą o bitwie pod Krojantami i pozwolił nam przeżyć „ostrzał” z ciężkiego karabinu maszynowego. Kto nie zatkał uszu, ten odczuł to boleśnie. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska i pamiątkowych zdjęć.
          Atmosfera rajdu była bardzo rodzinna, bo i rodziny wzięły w nim udział. Cieszymy się, że towarzyszyli nam Państwo Małachowscy z czworgiem swoich pociech: Mają, Kają, Jagodą i Mikołajem, Pani Ania Stępień z Agatą i Jackiem oraz niezawodny Pan Piotr Koch z Gosią i Maćkiem. Poza tym oczywiście najwytrwalsi: Dominika i Ania Gierczak, Zuzia Byczkowska i Marysia Kraciuk. Najmłodsi uczestnicy wyprawy (Jagoda i Mikołaj) mieli niecałe trzy i cztery lata, a radzili sobie świetnie. W nagrodę dostali książeczki PTTK.  
         Mieliśmy pożegnać się z rajdami do wiosny i uderzyć w sen zimowy, ale dochodzą mnie głosy, że są chętni na styczniową wędrówkę, więc kto wie…

                                                                                                                                      Dumna opiekunka Szkolnego Koła PTTK
                                                                                                                                      Anna Bobin

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569774

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim