W związku z obchodzonymi w naszej szkole Mikołajkami w bibliotece szkolnej miała miejsce akcja czytelnicza pn. Mikołajkowe czytanie.

Uczniowie klas 1-3 przychodzili według wcześniej ustalonego harmonogramu do biblioteki, gdzie mieli okazję wysłuchać bajki pn. „Franklin i prezent świąteczny”. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały z zainteresowaniem i odpowiadały na pytania dotyczące treści wysłuchanego tekstu dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami w przygotowywaniu prezentów najbliższym. Na zakończenie otrzymały szablony bombek do udekorowania według swojego pomysłu. Zaś na odwrocie miały napisać list do Mikołaja z prośbą o wymarzoną książkę, którą chciałyby znaleźć w szkolnej bibliotece i ją przeczytać. Wszystkie listy w kształcie bombek choinkowych, pięknie pokolorowane przez uczniów, zostaną powieszone na „Choince Życzeń” znajdującej się na tablicy na 1. piętrze. W tym dniu również dla wszystkich uczniów odwiedzających bibliotekę na dwóch przerwach były czytane historie Mikołajka,  opowiadające o przygotowaniach świątecznych w jego domu. Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom, którzy wzięli udział w Mikołajkowym czytaniu.
                                                                                                                 Małgorzata Dziejma
                                                                                                                 Waldemar Pituła