Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

       Uczniowie SP nr 15 otrzymali fiszki z projektu pn. „Dialog” realizowanego przez Euroregion Pro Europa Viadrina. Materiały edukacyjne, 3 grudnia br. przekazali Małgorzata Domagała, zastępca Prezydenta Gorzowa ds. spraw społecznych, Krzysztof Szydłak, dyrektor Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Viadrina" oraz Toralf Schiwietz, dyrektor Biura Euroregionu "Pro Europa Viadrina" Oddział w Niemczech.

Gospodarzem wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 15 był  Jacek Wójcicki, prezydent Miasta Gorzowa Wlkp., którego reprezentowała wiceprezydent Małgorzata Domagała. – To jedna z najlepszych szkół, która bardzo dobrze realizuje projekty unijne, ma rozwiniętą współpracę zagraniczną, więc fiszki pomogą w nauce języka niemieckiego – mówiła podczas spotkania ze społecznością szkolną M. Domagała. Natomiast dyrektor Krzysztof Szydłak, przybliżył działalność Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Viadrina" oraz szczegóły projektu „Dialog”, którego fiszki teraz będą służyć uczniom SP nr 15. Dyrektor Toralf Schiwietz podkreślił, że fiszki pozwolą uczniom lepiej poznać niemieckich sąsiadów. Za przekazane materiały podziękowała Maria Traczyk, dyrektor SP nr 15, która mówiła m.in. o tym, że język niemiecki jest jednym z dwóch wiodących w szkole.     
Uroczystość uświetnił występ młodzieży przygotowany przez Artura Świerzko, nauczyciela języka niemieckiego. Młodzież zaprezentowała scenkę pn. „Jedno miasto dwie historie”, a także piosenkę pn. „EIN BISSCHEN FRIEDEN”. Za część muzyczną odpowiedzialna była Jadwiga Sokulska, a za nagłośnienie Janusz Trojańczyk. Szczególne podziękowania należą się młodym artystom:   
    1. Aleksandra Sala  VIII b
    2. Dominik Pozarzycki VIII b
    3. Olaf Mendaluk VIII b
    4. Nina Trojan VIII b
    5. Pola Kosicka-Olkowska VIII b
    6. Kaja Kosicka-Olkowska VIII b
    7. Agata Dobek VIII a
    8. Pola Klimczak VIII a
    9. Franciszek Doś VIII a
    10. Kornelia Kraciuk VIII a
    11. Natalia Bednarek VIII a
    12. Amelia Ćwikła VIII a
    13. Julia Skowrońska VIII a
    14. Aleksandra Pedo VIII a
    15. Joanna Wierzchanowska VIII a
W uroczystości uczestniczyli także pracownicy gorzowskiego Urzędu Miasta m.in. Małgorzata Pruszkowska i Magdalena Łobuza z wydziału edukacji, Wiesław Ciepiela i Dariusz Wieczorek z wydziału promocji i informacji, pracownicy Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Viadrina oraz licznie przybyłe media.
                                                                                                                                                 Anna Zaleska

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569782

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim