Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

      Nasza szkoła po raz pierwszy była gospodarzem Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Zwyciężyła Roksana Puchalska ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie.

      Na szkolnej scenie rywalizowało 15 solistów z 7 szkół. Wszyscy uczniowie zdecydowali się wykonać utwory w języku angielskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie gorzowskich szkół podstawowych: SP 1, SP 15, SP 21, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz szkół podstawowych z Kłodawy, Jenina i Deszczna. Jury oceniało poprawność językową, umiejętności muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny wykonywanej piosenki. Zdaniem jury tegoroczny konkurs był na bardzo wysokim poziomie.
    Głównym celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, prezentacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami. Bardzo ważnym zadaniem konkursu jest również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę.
    Różnorodność prezentowanych piosenek i występy uczniów zachwyciły zarówno jurorów konkursu,  jak i zgromadzoną licznie publiczność składającą się z uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
    W roli konferansjerów doskonale zaprezentowali się uczniowie klasy VIII b Aleksandra Sala i Dominik Pozarzycki. Gospodarzami konkursu byli nauczyciele języków obcych z SP nr 15: Agnieszka Kucharska-Tankielun, Artur Świerzko i Nikola Wasilewska.
    Konkurs umiliły występy uczennic naszej szkoły: Zofii Doś i Niny Załuskiej w piosence „Mamma mia” oraz Poli Klimczak w piosence w języku niemieckim „Ein bisschen Frieden”. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziła pracująca w administracji w SP nr 15 Anna Sokolnicka śpiewając piosenkę „White Christmas”.
    Zwyciężczynią konkursu została Roksana Puchalska ze Szkoły Podstawowej w Deszcznie. Zwycięstwo Roksanie przyniosła piosenka Ariany Grande „Dangerous woman”. Drugie miejsce zajęła Alicja Jędrachowicz z SP Kłodawa („Radioactive” Imagine Dragons), trzecie Iga Podolecka z SP 21 („Halo” Beyonce). Wyróżnienia otrzymały - Zofia Gnarowska SP 15 oraz uczennice SP w Kłodawie: Ewa Szeligowska i Oliwia Zyskowska.
    

                                                                                                                                                          współorganizator konkursu
                                                                                                                                                          Artur Świerzko

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569325

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim