27 listopada br. uczniowie kl. 2a uczestniczyli w ramach Maratonu Lekcji Otwartych w lekcji edukacji polonistycznej, którą prowadziła Kamila Bukowska.

Celem lekcji było rozwijanie u uczniów umiejętności pisania wypowiedzi wielozdaniowych. Zadaniem, które uczniowie mieli do zrobienia, było napisanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej. Zastosowano  pracę w grupach, która była  okazją do rzeczywistego zdobywania przez uczniów umiejętności kluczowych. Podczas tej formy pracy uczniowie aktywnie pracowali, swobodnie się wypowiadali oraz przy okazji integrowali się z  zespołem klasowym.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w lekcję, świetnie poradzili sobie z zadaniem, spełnili wszystkie kryteria  i dzięki ciężkiej pracy osiągnęli cel i sukces.

Wychowawca kl. 2a
                                                                                                                                                               Kamila Bukowska