21 listopada br. klasa 3a po raz kolejny zaprezentowała lekcję z wykorzystaniem inteligencji wielorakich. W ramach Maratonu Lekcji Otwartych obejrzała ją Pani Dyrektor Maria Traczyk oraz  nauczyciele naszej szkoły.

Zadania, które uczniowie mieli do zrobienia uruchomiły inteligencję wizualno-przestrzenną, ruchową, przyrodniczą i matematyczno-logiczną.

Mimo, iż zadania w każdej grupie były inne, każda grupa osiągnęła wspólny cel, czyli poszerzyli swoją wiedzę na temat Polski. Po tych zajęciach zapewne wiedzą jak brzmi pełna nazwa naszego kraju, przez jakie przynajmniej trzy  miasta przepływa  rzeka Wisła, znają sąsiadów Polski i potrafią wskazać ich położenie na mapie. Nieobce również są im miejsca lub produkty charakterystyczne dla takim miast, jak Gorzów Wielkopolski, Poznań i Warszawa.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z każdym zdaniem, pokazując także, że praca w grupie jest ich mocną stroną.

Od obserwatorów usłyszeliśmy wiele pozytywnych i budujących refleksji na temat naszej lekcji. Co jest dużą motywacją do dalszych działań i pracy.

Wychowawca kl. 3a

Monika Brałko