13 listopada br. uczniowie klas 6 i 7  mieli zaszczyt i przyjemność reprezentować nasza szkołę podczas VIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im ks. prałata Witolda Andrzejewskiego.

Wydarzenie organizowane jest przez II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie II LO oraz zaprzyjaźnionych i zaproszonych szkół zaprezentowali pieśni patriotyczne oraz znane i lubiane piosenki wojskowe w kościele przy ul. Woskowej. Mieszkańcy Gorzowa oraz zaproszeni goście wysłuchali m.in. Roty, pieśni Pierwsza Brygada i Szara piechota. Nasi uczniowie pod opieką Jadwigi Sokulskiej zaprezentowali utwór nieznanego autora pt. Szary mundur, opowiadający historię młodego powstańca warszawskiego.
                                                                                                                                                             Jadwiga Sokulska