Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         Szymon Dominiak z kl. 7d i Kacper Saniuk z kl. 8b, 6 listopada br.,  wzięli udział w finale XI edycji konkursu ornitologicznego Ptaki Parku Narodowego "Ujście Warty" w Kostrzynie nad Odrą pod patronatem Kuratorium Oświaty.

Konkurs obejmował część teoretyczną i praktyczną. Początkowo uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy na temat ptaków Parku Narodowego "Ujście Warty". Następnie w części praktycznej rozpoznawali gatunki ptaków na podstawie wypchanych okazów. Uczniowie musieli również określić, który przyrząd domowego użytku przypomina dziób danego ptaka. W kolejnych etapach rozpoznawali gatunki ptaków ze zdjęć, po wydawanych przez nie odgłosach oraz które ptaki wykonały gniazda z ilustracji.
Po wykonaniu wszystkich zadań i obradach komisji, nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą. Otrzymali nagrody rzeczowe oraz punkty kuratoryjne przyznawane przez Kuratorium Oświaty.

                                                                                                                                                               Monika Kosakowska

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
570151

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim