W Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, tj. 5 listopada br. po raz kolejny nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać niezliczoną ilość księżniczek, czarownic, Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Włóczykija, Małą Mi, Kłapouchego, Batmana oraz wiele innych bajkowych postaci.

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa. Jest to bowiem dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W tym dniu po raz kolejny nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać niezliczoną ilość księżniczek, czarownic, Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Włóczykija, Małą Mi, Kłapouchego, Batmana oraz wiele innych bajkowych postaci. Do zabawy w przebieranie dołączyli też nauczyciele, co uatrakcyjniło całe przedsięwzięcie. W klasach I-III oraz w świetlicy przeprowadzono bajkowe spotkania czytając dzieciom bajki i baśnie bardziej lub mniej znane. W podsumowaniu uczestnictwa poszczególnych klas w zabawie w przebranie w ulubioną postać wśród klas I-III zwyciężyła klasa 1A, natomiast na poziomie IV-VIII zwycięzcą okazała się klasa 6A. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i liczymy na udział w przyszłym roku. Wiemy przecież, że każda okazja jest dobra, żeby zachęcać dzieci i młodzież do czytania, które nie tylko kształci odpowiednie postawy moralne i rozwija dziecięcą fantazję, ale również, cytując Wisławę Szymborską, jest „[…] najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość sobie wymyśliła”.

Małgorzata Dziejma
                                                                                                                                                              Małgorzata Gwizdowska