Uczniowie kl. 5 c, 25 października br., uczestniczyli w nietypowej lekcji historii regionalnej połączonej z warsztatami plastycznymi, w wyjątkowym miejscu – Muzeum Lubuskim Spichlerz.

Warsztaty pn. „Gorzów – moje miasto nad Wartą – symbole miasta” rozpoczęły się dość tradycyjnie, bo od prezentacji i pogadanki na temat dziejów naszego miasta. Jednak sprawdzenie poznanych wiadomości miało już inny charakter - uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w kalamburach. Rywalizacja była pełna emocji, które opadły dopiero podczas oglądania gorzowskich legend. Kolejną część zajęć - warsztaty plastyczne -  dodatkowo uatrakcyjnił nauczyciel Klaudiusz Kaźmierczak akompaniując młodym artystom na pianinie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dwie publikacje pn. „Spacer z historią -  Landsberg” oraz „Spacer z historią – Gorzów Wielkopolski”, które pozwolą im w domu kontynuować nietypową lekcję historii o naszym mieście.
                                                                                                                                                            Anna Zaleska
                                                                                                                                                            Wychowawca kl. 5 c