19 października br. członkowie i sympatycy gorzowskiego PTTK wybrali się na wędrówkę po terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Uroczysko Lubniewsko”.

Zdobyliśmy grodzisko sprzed 1300 lat (ataku nie powstydziłaby się horda pogan), zeszliśmy do Wąwozu Żubrowskiego (ach, ten dreszczyk na stoku!), by w końcu dotrzeć do przyjemnej wiaty edukacyjnej przy szkółce leśnej w Ostrowie (uff). Na mecie spotkaliśmy się z gościnnym leśniczym, Arkadiuszem Senyszynem. Najmłodsi wiekiem i duchem uczestnicy rajdu zasadzili drzewko – młodziutką sosnę syberyjską. Następnie pochwaliliśmy się najpiękniej przebarwionymi liśćmi i w końcu można było oddać się przyjemności pieczenia kiełbasek nad miło trzaskającym ogniskiem.

Wróciliśmy zmęczeni (niektórzy z nieznacznymi ubytkami w garderobie), ale zadowoleni (Mamo, pamiętaj – brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!). Już czekamy na grudniowy rajd mikołajkowy.

Opiekun:

Anna Bobin