Twórcze i kreatywne zajęcia w klasowej pracowni krawieckiej rozwijają u uczniów z kl. 1 a zdolności manualne, budują pewność siebie i pozytywne relacje międzyludzkie.

Uczniowie klasy 1 a w każdy wtorek rozwijają swoje praktyczne zainteresowania takie jak: szycie, haftowanie, robótki ręczne, ozdoby wykonywane z różnego rodzaju materiału. Tego typu zajęcia są bardzo praktyczną i użyteczną umiejętnością, która w wielu przypadkach ułatwia życie, może zarazem stać się źródłem radości, zadowolenia, i satysfakcji. W połączeniu z wrodzonymi zdolnościami i talentem umożliwia samodzielne zrealizowanie własnego pomysłu czy też samodzielne wykonanie efektownego drobiazgu. Zajęcia praktycznej nauki szycia stwarzają możliwość pozytywnego spędzenia wolnego czasu przez uczniów klasy 1 a.

Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali etapy pracy w pracowni krawieckiej oraz przedmioty ukryte w magicznym worku potrzebne do szycia. Na kolejnych ręcznie uszyli małe poduszeczki na szpileczki. Aktualnie uczą się  szyć na maszynie maskotki wybrane przez siebie. Okazało się, że nie zniechęcają ich ani początkowe trudności z określeniem strony materiału, ani źle wykonane szwy i plączące się nici. A samodzielnie uszyta poduszka lub maskotka podnosi  ich samoocenę.

Wychowawca klasy I a

Anna Wesoły