Klasa 3a, 16 października br. w Bibliotece Pedagogicznej, uczestniczyła w zajęciach prezentujących bajki czytane przy wykorzystaniu papierowego japońskiego teatru Kamishibai.

Uczniowie poznali jedną z wielu historii japońskiego bohatera Mamo Taro. W części warsztatowej wykonywali prace plastyczne dotyczące dalszych przygód głównego bohatera. Każdy mógł zaprezentować swoją pracę i opowiedzieć wymyśloną przez siebie przygodę. Każda okazała się  inna i wyjątkowa.

Uczniom bardzo spodobała się ta metoda pracy, dlatego współpracując z naszą szkolną biblioteką w najbliższym czasie uczniowie stworzą własny obrazkowy teatr. Tematem będą dalsze losy bohaterki obecnie czytanej lektury pn. „Oto jest Kasia”.

Wychowawczyni

Monika Brałko