W klasie  2 A  nie ma mowy o nudzie!  15 października br. wzięliśmy udział w zajęciach promujących zdrowy styl odżywiania.

Na początku wysłuchaliśmy  piosenki o witaminach, dzięki której dowiedzieliśmy  się, w jakich produktach „mieszkają” witaminy A, B, C i D oraz co cennego dają naszemu organizmowi. Następnie utrwaliliśmy wiadomości o zdrowym odżywaniu oraz omówiliśmy piramidę żywieniową. Wzięliśmy również udział w gimnastyce w rytm muzyki „jarzynowa gimnastyka”. Kolejną zabawą była praca w grupach. Z tym zadaniem każdy z nas świetnie sobie poradził. Każda grupa ułożyła zdrowy jadłospis, który  następnie   razem z panią wychowawczynią wywiesiliśmy na korytarzu, aby każde dziecko w naszej szkole  mogło przypomnieć sobie zdrowy i  aktywny  styl życia. Kolejną atrakcją naszych dzisiejszych zajęć były warsztaty kulinarne. Czekało na nas nie lada zadanie! Każdy z nasz pod okiem Pani przygotował smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe i warzywne, które szybciutko trafiły do naszego brzuszka. Dzięki tym zajęciom wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania się  wspaniale się bawiąc. Kto wie może w przyszłości któreś z nas zostanie sławnym kucharzem?

Wychowawca klasy 2 A

Kamila Bukowska