Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

           W dniach 23-25 września br. odbył się kolejny zjazd w ramach projektu "Uniwersytet Młodych Odkrywców - Myślenie przez działanie" organizowany przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

            Podczas zjazdu młodzi odkrywcy zajęli się tematami: Eksperyment naukowy w zakresie fizjologii zwierząt i cytologii, Zasady prezentowania danych statystycznych w naukach przyrodniczych, Sztuka argumentowania naukowego, Jak się uczyć? .

            Zajęcia rozpoczęły się testem kompetencji, który sprawdzał kreatywność uczniów.  Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników UAM uczniowie poznali rodzaje mikroskopów, przeprowadzili sekcje owadów oraz obserwacje mikroskopowe. 

Poznali cechy dobrego i słabego mówcy prezentując swoje prace. Ponadto pracując w grupach uczyli się odpowiednio i zgodnie z tematem dobierać argumenty. Przekonali się także, że matematyka jest nieodzownym elementem nauk przyrodniczych, obliczając średnią arytmetyczną, medianę i dominantę obserwacji naukowych. Poznali również sposoby efektywnego uczenia się. 

Poniżej relacje uczestników:

Weronika Woś i Maria Michałowicz kl. 6d - Na pierwszych zajęciach zajmowaliśmy się fizjologią zwierząt. Rozmawialiśmy o sercu owada i preparowaliśmy chrząszcza, a następnie oglądaliśmy jego narządy pod mikroskopem. Tematem drugich zajęć była cytologia. Oglądaliśmy przekrój igły sosny pod mikroskopem elektronowym. Zajęcia były ciekawe i wynieśliśmy z nich dużo wiedzy. W kolejnym dniu rozmawialiśmy o sztuce argumentacji. Po przerwie poszliśmy na zajęcia, na których uczyliśmy się o matematyce w przyrodzie. Nauczyliśmy się rysować wykresy matematyczne. Bardzo nam się podobało i chciałybyśmy tu jeszcze przyjechać.

Wiktoria Borysewicz kl. 7d  i Megan Heck  kl. 7 a - Najbardziej spodobały nam się zajęcia z argumentowania naukowego. Miałyśmy okazję nauczyć się jak przekonać innych do swoich decyzji. Dzień był bardzo udany i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

 Natan Stępień  i Adam Lubiński kl. 7a - Pierwszy dzień zajęć był bardzo ciekawy. Oglądaliśmy igły sosny pod różnymi mikroskopami: elektronowymi i świetlnymi. Następnie izolowaliśmy serce chrząszcza drewnojada i mącznika. Używaliśmy do tego binokularów i pęset. Kolejnego dnia uczyliśmy się jak wykorzystywać matematykę w przyrodzie i rysowaliśmy  różnego rodzaju wykresy. Później poznawaliśmy sztukę argumentowania. Trzeciego dnia były zajęcia  o uczeniu się. Poznawaliśmy sposoby na poprawienie swoich wyników w nauce. Dużo z nich wynieśliśmy. Było świetnie !

Hanna Czułada i Aleksandra Witkowska kl. 6b - Na pierwszych zajęciach sprawdzaliśmy jak bije serce owada. Na początku byłyśmy sceptycznie nastawione, ale później nam się podobało. Na drugich zajęciach omawialiśmy funkcje liści oraz mówiliśmy o rodzajach mikroskopów i ich wykorzystaniu. W drugim dniu projektu, na pierwszych zajęciach rozmawialiśmy o argumentacji. Zajęcia były bardzo ciekawe i dowiedziałyśmy się np. jakie są cechy dobrego mówcy. Ostatniego dnia zajęcia były bardziej matematyczne. Rozmawialiśmy o statystyce. Wyjazd był udany.

 Hanna Ksokowska i Celina Gwizdowska  kl. 7b - Na zajęciach z projektu Uniwersytet Młodych Odkrywców zajmowaliśmy się matematyką w przyrodzie. Robiliśmy wykresy do podanych danych. Uczyliśmy się także argumentować swoje wypowiedzi. Podsumowując był to dzień pełen wrażeń.

 Jakub Krupa i Przemysław Mielcarek  kl. 7b - Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczestniczyliśmy  w zajęciach z cytologii. Poznawaliśmy budowę i różne typy mikroskopów, oglądając preparaty mikroskopowe. Druga część dnia była bardziej ekscytująca, ponieważ robiliśmy sekcję chrząszcza drewnojada, podczas której dowiedzieliśmy się między innymi, gdzie znajdują się jego jelita i serce. 

Kolejnego dnia zajmowaliśmy się obliczaniem średniej arytmetycznej oraz odnajdywaniem mediany i dominanty. Na następnych zajęciach rozmawialiśmy na temat argumentacji oraz cech dobrego mówcy. W rezultacie jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęć i czekamy na kolejne.

 

                                                                                                                               Monika Kosakowska, Dorota Malinowska

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
210
Odsłon artykułów:
631010

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim