„Kim chcę być?”, „Jaką szkołę wybrać?”, „Jak zdobyć zawód?” -  to najczęstsze pytania, które pojawiają się przed kolejnym rocznikiem klas 8 dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej i przyszłego zawodu.

Odpowiedzi na te pytania oraz inne  - uczniowie klas ósmych szukali od 18 do 22 września br. podczas warsztatów z doradztwa zawodowego w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Gorzowie. Celem warsztatów było przygotowanie uczniów do odpowiedniego planowania ścieżki kariery zawodowej i trafnego podejmowania decyzji dotyczącej wyboru kierunku dalszej nauki. W trakcie zajęć uczniowie poznali również czynniki, jakimi należy się kierować przy wyborze szkoły czy zawodu oraz ofertę szkół ponadpodstawowych. Ponadto osoby chętne i zainteresowane mogły po spotkaniu skorzystać z indywidualnych konsultacji oferowanych przez placówkę w zakresie podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. Niektórych uczestników  spotkanie z doradcą utwierdziło w ich wyborach i planach, co do wyboru szkoły i zawodu.  Innym zaś dało praktyczne porady, jakimi mogą się kierować przy planowaniu swojej przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Małgorzata Dziejma

doradca zawodowy