W tym roku szkolnym w każdym miesiącu realizować będziemy hasła związane zarówno z priorytetami Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak i realizacją Programu Wychowawczo-Profilaktycznego oraz Programu Działań Szkoły Doskonalących Efektywność Wychowania.

Wrzesień to miesiąc, w którym uwagę poświęcimy między innymi na bezpieczeństwo w szkole i poza nią.  Dlatego też już rozpoczęliśmy nasze działania od przedstawienia zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią na gazetce umieszczonej na korytarzach szkoły. Zapraszamy wszystkich uczniów  do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz z procedurami zachowania obowiązującymi w sytuacjach trudnych, kryzysowych. Różne formy działań, które będą realizowane we wrześniu, mają przyczynić się do przestrzegania przez uczniów ogólnie przyjętych norm i zasad, wzbogacić ich wiedzę dotyczącą zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. Ponadto mają przyczynić się także do utrwalenia procedur obowiązujących w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Beata Kępińska

Katarzyna Chrustowska