Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice m. in. pierwszoklasistów z kl. 1 a i 1 b, w poniedziałek, tj. 2 września, powitali nowy rok szkolny. Zabrzmiał pierwszy dzwonek, a Maria Traczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 oficjalnie zawiesiła wakacje na dziesięć miesięcy.        

         W tym roku w 23. oddziałach uczyć się będzie 577 uczniów. Czeka ich sporo wyzwań, ale także efektywnie i miło spędzony czas.

         Szkoła Podstawowa nr 15 jest Liderem Szkół Uczących się w Polsce, będzie kontynuować pracę w Laboratorium Praktyk Edukacyjnych. - Skupimy się na jakości zadań edukacyjnych, które mają być tak skonstruowane aby kształcić samodzielność, kreatywności i innowacyjność uczniów. Natomiast metodą na uatrakcyjnienie zajęć będzie współprowadzenie lekcji przez uczniów, w jeszcze większym zakresie niż w minionym roku – powiedziała podczas inauguracji roku szkolnego Maria Traczyk, dyrektor SP nr 15.

         Nowe, atrakcyjne zadania czekają na uczniów także w ramach programu Global Scholars, którego koordynatorem jest szkoła ze Stanów Zjednoczonych. - Tematem projektu będzie „Natura w naszych miastach” – poinformowała dyrektor M. Traczyk.

         Młodzi fani czytelnictwa również powinni być zadowoleni, bo w tym roku lista lektur zostanie poszerzona o książki z tzw. wyższej półki.  Już niebawem lista lektur zostanie podana do publicznej wiadomości.

- Oczywiście najważniejszym priorytetem dla szkoły będzie przygotowanie uczniów najstarszych klas do egzaminu ósmoklasisty – podkreśliła dyrektor M. Traczyk.    

         Uczniowie poznali także nowo zatrudnionych nauczycieli:  

- Martę Andrysiak, nauczycielkę chemii,

- Agatę Jacko, nauczycielkę matematyki i fizyki,

- Annę Zaleską, nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie,

- Marzenę Myka, nauczycielkę języka polskiego i geografii,

- Jolantę Woćko, nauczycielkę języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie,

- Katarzynę Trojan, nauczycielkę matematyki,

- ks. Arkadiusza Cygańskiego, nauczyciela religii,

- Klaudiusza Kaźmierczaka, nauczyciela plastyki i muzyki,

- Rafała Jaszewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego.

 

                                                                                                                                                 Anna Zaleska

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
210
Odsłon artykułów:
630992

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim