Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice m. in. pierwszoklasistów z kl. 1 a i 1 b, w poniedziałek, tj. 2 września, powitali nowy rok szkolny. Zabrzmiał pierwszy dzwonek, a Maria Traczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 oficjalnie zawiesiła wakacje na dziesięć miesięcy.

W tym roku w 23. oddziałach uczyć się będzie 577 uczniów. Czeka ich sporo wyzwań, ale także efektywnie i miło spędzony czas.

Szkoła Podstawowa nr 15 jest Liderem Szkół Uczących się w Polsce, będzie kontynuować pracę w Laboratorium Praktyk Edukacyjnych. - Skupimy się na jakości zadań edukacyjnych, które mają być tak skonstruowane aby kształcić samodzielność, kreatywności i innowacyjność uczniów. Natomiast metodą na uatrakcyjnienie zajęć będzie współprowadzenie lekcji przez uczniów, w jeszcze większym zakresie niż w minionym roku – powiedziała podczas inauguracji roku szkolnego Maria Traczyk, dyrektor SP nr 15.

Nowe, atrakcyjne zadania czekają na uczniów także w ramach programu Global Scholars, którego koordynatorem jest szkoła ze Stanów Zjednoczonych. - Tematem projektu będzie „Natura w naszych miastach” – poinformowała dyrektor M. Traczyk.

Młodzi fani czytelnictwa również powinni być zadowoleni, bo w tym roku lista lektur zostanie poszerzona o książki z tzw. wyższej półki.  Już niebawem lista lektur zostanie podana do publicznej wiadomości.

- Oczywiście najważniejszym priorytetem dla szkoły będzie przygotowanie uczniów najstarszych klas do egzaminu ósmoklasisty – podkreśliła dyrektor M. Traczyk.

Uczniowie poznali także nowo zatrudnionych nauczycieli:

- Martę Andrysiak, nauczycielkę chemii,

- Agatę Jacko, nauczycielkę matematyki i fizyki,

- Annę Zaleską, nauczycielkę historii i wiedzy o społeczeństwie,

- Marzenę Myka, nauczycielkę języka polskiego i geografii,

- Jolantę Woćko, nauczycielkę języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie,

- Katarzynę Trojan, nauczycielkę matematyki,

- ks. Arkadiusza Cygańskiego, nauczyciela religii,

- Klaudiusza Kaźmierczaka, nauczyciela plastyki i muzyki,

- Rafała Jaszewskiego, nauczyciela wychowania fizycznego.

Anna Zaleska