6 czerwca 2019 r. klasa 1 a wzięła udział w żywej lekcji przyrody w Owczogrodzie. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Na początku naszej wycieczki zwiedziliśmy owczarnię z pasterzem i posłuchaliśmy opowieści z życia stada. Następnie karmiliśmy owieczki chlebem oraz obejrzeliśmy pokaz zaganiania owiec przez psa rasy border collie.

To nie koniec niespodzianek, które dla nas zaplanowano. Kolejną atrakcją były warsztaty plastyczne oraz zabawy w labiryncie z balotów siana. Tam też szukaliśmy skarbu Owczogrodu. Nie było mowy o nudzie! Na zakończenie wycieczki mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na dużym wybiegu z piłkami, w piaskownicy oraz pod zadaszoną wiatą, świetnie się bawiąc. Pogoda dopisała, a dzień był niesamowity i pełen wrażeń. Do domów wróciliśmy trochę zmęczeni, ale jakże szczęśliwi.
Wychowawca Klasy I A
Kamila Bukowska