Dnia 28.05.19r. sześcioro uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w seminarium pt. Zamień chemię na jedzenie, które odbyło się w I Liceum ogólnokształcącym w Gorzowie.

Motywem przewodnim były pszczoły. Na początku spotkania p. Zbigniew Pietrzak poprowadził wykład o życiu i znaczeniu pszczół. Po części wstępnej uczestnicy wykonywali plakaty na temat „Chroniąc pszczoły, chronisz życie”. Następnie uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencjach z dziedziny biologii i chemii. Zadania z zakresu biologii obejmowały obserwacje mikroskopowe, rozwiązywanie quizu, krzyżówki i układanie puzzli. Cześć chemiczną prowadzili starsi koledzy uczęszczający do I LO. Uczniowie biorący udział w tych warsztatach samodzielnie używając odczynników chemicznych badali właściwości cukrów prostych oraz budowali ich modele cząsteczkowe.
Na zakończenie podsumowano wyniki grup. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Na pożegnanie drużyny zapowiedziały, że wrócą za rok, by znów uczestniczyć w zajęciach.