Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         Już po raz dziesiąty, 24 maja br., uczniowie SP 15 uczestniczyli w X Konkursie Gry na Flecie Prostym pod hasłem „Flet Prosty Jest Prosty”. Konkurs organizowany jest zawsze w przyjaznej atmosferze przez SP1, Szkołę Muzyczną Yamaha oraz Gorzowską Orkiestrę Dętą. W tym roku odbywał się w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Celem konkursu jest prezentacja dorobku muzycznego młodych muzyków, rozbudzenie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży oraz wzbogacanie wiedzy oraz doświadczeń muzycznych.

W tym roku naszą szkołę z wielkimi sukcesami reprezentowali Franciszek Nędza z klasy 7a, Olaf Mendaluk z kl. 7b, Justyna Paciorek i Wiktoria Borysewicz z kl. 6d oraz Nikodem Kustosz z kl. 6b. Uczniowie zaprezentowali utwory z gatunku muzyki filmowej oraz repertuaru ABBY. Wszyscy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie.

Brawurowym wykonaniem melodii z filmu „Ojciec Chrzestny” Franciszek Nędza zdobył I nagrodę w konkursie a Olaf Mendaluk wyróżnienie.

Oprócz części konkursowej organizatorzy nie zapomnieli także o jubileuszowym Roku Stanisława Moniuszki i wspólnym wykonaniem, przez wszystkich uczestników, pieśni „Prząśniczka” uczcili to wydarzenie.
https://youtu.be/UfqD4nTZAhg

                                                                                                                      Jadwiga Sokulska

 

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569473

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim