23 maja 2019 r.  uczniowie klasy 1a i 3b mieli okazję obejrzeć w naszej szkole przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez p. Grzegorza Kmiecia z  teatru lalkowego „Złota Kaczka”. Uczniowie poznali perypetie Calineczki z baśni Hansa Christiana Andersena, które uwieńczone zostały jej ślubem z Księciem Kwiatów. W spektaklu wystąpiło dziewięć lalkowych postaci, które przy dźwiękach  muzyki i śpiewu, wprowadziły  widzów w magiczny świat baśni.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach. Aktor, odpowiadając na pytania dzieci, zapoznał je z pracą w teatrze kukiełkowym oraz z realizacją i przygotowaniem przedstawienia. W ostatniej części spotkania dzieci w  kilkuosobowych grupach mogły zaprezentować scenki  według własnego lub  zaproponowanego przez p. Grzegorza scenariusza,  wykorzystując dostępne  kukiełki i rekwizyty. Spotkanie przebiegło w wesołej i miłej atmosferze. Dzieci miały możliwość  nie tylko obejrzeć przedstawienie, ale również stać się jego twórcą, wykazując się własną pomysłowością i kreatywnością.

Małgorzata Dziejma