Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

         W piątek 10 maja w Katowicach odbył się finał ogólnopolski Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Tym razem do zmagań czytelniczych przystąpiło 16 najlepszych drużyn z wszystkich województw. Województwo lubuskie reprezentowały uczennice naszej szkoły:
Marcelina Michałowicz kl.4a
Aleksandra Staroń kl. 4b
Ewa Bujanowska kl. 4e.

Tym razem musiały wykazać się znajomością dwóch książek:
● Waldemar Cichoń: Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! Część 1. Wyd. Żwakowskie, 2018
● Liliana Bardijewska: Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie. Wyd. Jedność, 2016.
Pytania testowe miały podobną formę do poprzednich, ale test był wypełniany elektronicznie, na komputerze.
W finałowych rozgrywkach Marcelina, Ola i Ewa zajęły piątą lokatę uzyskując 165/170 punktów. Mimo że nie stanęły na podium i tak osiągnęły niebywały sukces smile. Z pośród ponad 17 tysięcy uczestników biorących udział w konkursie znalazły się w gronie najlepszych zdobywając tytuł finalisty Wielkiej Ligi Czytelników. Otrzymały liczne nagrody, w tym pamiątkowy medal. Ponadto miały możliwość skorzystania razem ze swoimi rodzinami z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów w ramach Wielkiej Zabawy Rodzinnej. Była to okazja do podsumowania IV edycji WLC, a także do wspólnego i atrakcyjnego spędzenia czasu przez uczestników projektu wraz z opiekunami, rodzinami i nauczycielami.
Ze swojej strony chciałybyśmy jeszcze raz pogratulować Ewie, Oli i Marcelinie zasłużonego sukcesu oraz podziękować rodzicom uczennic za wspieranie ich w tych wielomiesięcznych zmaganiach czytelniczychsmile.

Małgorzata Dziejma
Izabela Jaber

Refleksje uczennic i rodziców:

Bardzo lubię czytać, więc ten konkurs został stworzony jakby specjalnie dla mnie. Dzięki niemu przeczytałam wiele ciekawych książek. Z Olą i Marceliną udało nam się stworzyć wyjątkową drużynę, a dobra praca zespołowa to bardzo ważny element tego konkursu. Bardzo cieszę się, że mogłyśmy razem pojechać do Katowic i powalczyć w finale. Tym razem nie udało nam się zająć miejsca na podium, ale za dwa lata kolejna edycja. Kto wie, co się wtedy wydarzy…
Ewa


„Wielka Liga Czytelników” to dla mnie duże przeżycie, ponieważ był to mój pierwszy konkurs, w którym dotarłam wraz z koleżankami do etapu ogólnopolskiego. Choć na co dzień dużo czytam, to jednak przygotowania wymagały ode mnie wiele wysiłku. Bardzo podobało mi się w Katowicach, a szczególnie podczas zabaw rodzinnych. Myślę, że warto było brać udział w tym największym w Polsce konkursie czytelniczym.
Ola

Cała zabawa w WLC jest niezmiernie interesująca. Według mnie najlepsze w niej jest wspólne czytanie książek. Zaś wspólna praca w drużynie na różnych etapach konkursu jest bardzo ciekawa. Moim zdaniem warto było uczestniczyć w Wielkiej Lidze Czytelników.
Marcelina

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to nie tylko rywalizacja drużyn z poszczególnych szkół w zakresie znajomości wybranych pozycji książkowych. Jest to przede wszystkim wspaniała zabawa, która jednoczy rodzinę i daje możliwość wspólnego, kreatywnego spędzania czasu, szczególnie w pierwszym etapie jego trwania. Ideą konkursu jest pokazanie dzieciom przez ich najbliższych, że warto czytać, że świat książek to droga do poszerzania horyzontów, przeżywania nowych przygód, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.
Anna Staroń, mama Oli

 

 

Free Lightbox Gallery

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
202
Odsłon artykułów:
569425

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim