We wtorek, 14 maja grupa Erasmusa wzięła udział w nietypowym sprawdzianie wiedzy na temat Polski przygotowanym przez grupę uczniów z klasy 7b. Gospodarze zadbali o odpowiednią oprawę i sportową atmosferę, wręczając specjalnie przygotowane koszulki z flagami państw partnerskich. Po krótkiej sesji zdjęciowej i wyjaśnieniu zasad można było rozpocząć rywalizację.

Goście (podzieleni na dwie drużyny) mieli okazję wykazać się wiedzą na temat naszego kraju i miasta, spostrzegawczością przy szukaniu wskazówek i sprawnością fizyczną –  quiz odbywał się na boisku szkolnym, więc biegania było sporo – kto pierwszy, ten lepszy. Zawodnikom towarzyszyli uczniowie, którzy służyli radą i pomocą oraz kontrolowali poprawność wykonania zadań. Trzeba przyznać, że prowadzący mieli czasami kłopot z dotrzymaniem kroku niezwykle zaangażowanym uczestnikom. Po wykonaniu wszystkich zadań nasi goście stanęli przed ostatnim wyzwaniem – konkursem łamańców językowych. Walka była zacięta, a werdykt niełatwy. Rzutem na taśmę zwyciężyła drużyna pana Enzo.  Nagrodą była możliwość odszukania skarbu – niespodzianki, którą okazała się tabliczka czekolady zakopana w piasku.

Nastroje były szampańskie, więc na zakończenie wszyscy uczestnicy spontanicznie zatańczyli do piosenki o pszczółce Mai, która spodobała się gościom podczas poniedziałkowej zumby (dziękujemy, pani Asiu!).  Trzeba dodać, że siódmoklasiści wykazali się komunikatywnością i umiejętnościami językowymi. Brawo! To było bardzo udane popołudnie.