W tym roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie miało miejsce 9 maja w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w akcji. Tego dnia na przerwach międzylekcyjnych nauczyciele i uczniowie klas 4-8 indywidualnie czytali przyniesione przez siebie książki. Natomiast dla młodszych uczniów z klas 1-3 w bibliotece została stworzona strefa grupowego czytania. W trakcie kolejnych przerw mieli okazję zapoznać się z bajkami z serii „Poczytaj mi mamo”, które czytała Pani Dyrektor Maria Traczyk, Panie Wicedyrektor Karolina Jankowiak i Monika Prokopiuk oraz nauczycielka plastyki - Pani Jadwiga Mieczkowska-Cieślak. Również w świetlicy szkolnej nauczyciele wspólnie czytali ze swoimi najmłodszymi podopiecznymi.
         W IV Przerwie na czytanie w naszej szkole udział wzięły 372 osoby. Jest to naprawdę imponujący wynik. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozpropagowania „mody na czytanie”!
Wielkie podziękowania dla Pana Artura Świerzki za przygotowanie fotorelacji z wydarzenia.
Małgorzata Dziejma
Izabela Jaber