Były święta, była majówka, wszyscy odpoczywali, a Debora Szmytkiewicz z klasy Ve startowała w szeregu zawodów biegowych.

Nasza uczennica jest aktualną Mistrzynią Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych (w kategorii kobiet do lat 19) i jednoczesną zwyciężczynią Grand Prix Międzyrzecza w Biegach Długodystansowych w tej samej kategorii. W ostatnich tygodniach startowała w następujących biegach, stając najczęściej na najwyższym stopniu podium:

-13.04.2019 – Bieg Wielkanocny w Gorzowie – dystans 5km, I miejsce wśród kobiet do lat 19 (wyprzedzając jednocześnie nauczycieli SP15)

- 27.04.2019 – Piątka na Rynku w Strzelcach Krajeńskich – dystans 600m, II miejsce w kategorii dziewcząt 11-12 lat

- 02.05.2019 – Bieg Po Słońce, Mistrzostwa Ziemi Lubuskiej w Biegach Górskich w Pniewie – dystans 9,7km, I miejsce wśród kobiet do lat 19

- 03.05.2019 – Bieg Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu – dystans 5km , I miejsce wśród kobiet do lat 19 i 7 kobieta open.

Jak widać Debora Szmytkiewicz nie zwalnia i wciąż poprawia swoje wyniki na długich dystansach. Trzymamy za nią kciuki w kolejnych startach.