Już znamy wyniki półfinału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Nasze uczennice:

Marcelina Michałowicz kl. 4a

Aleksandra Staroń kl. 4b

Ewa Bujanowska kl. 4e

okazały się najlepszymi czytelniczkami w kategorii wiekowej kl. 1-4 w naszym województwie smile. Po rozgrywkach wojewódzkich w Zielonej Górze razem z drużyną ze Świebodzina zdobyły największą ilość punktów z testu: 141/150 pkt. Ale zgodnie z regulaminem konkursu tylko jedna drużyna może reprezentować dane województwo w finale ogólnopolskim. Stąd w piątek 5 kwietnia miała miejsce dogrywka w formie testu pisemnego. W teście dogrywkowym była brana pod uwagę w pierwszej kolejności punktacja, a następnie czas pisania. I tutaj Ola, Ewa i Marcelina okazały się drużyną nie do pokonania dla przeciwnika. Napisały test w rekordowym czasie 3 min.40 sek. odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania. BRAWO!

1. maja przed dziewczynkami ostatnie wyzwanie w trakcie finału ogólnopolskiego w Katowicach. Tym razem muszą przeczytać dwie następujące książki:
  • Waldemar Cichoń: Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie! Część 1. Wyd. Żwakowskie, 2018
  • Liliana Bardijewska: Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie. Wyd. Jedność, 2016.

Jeszcze raz naszym uczennicom gratulujemy zasłużonego sukcesu oraz życzymy kolejnych wrażeń czytelniczych smile.

Małgorzata Dziejma

Izabela Jaber